Як передає кореспондент «Вголосу», сьогодні, під час організованої ГО «Європейська Галицька асамблея» міжнародної конференції «Галицькі стратегії», Томаш Беркі зазначив, що в Угорщині, як і в Україні, не всі регіони підтримували вступ до Європейського Союзу.

На думку дипломата, така ситуація виникла через те, що влада не роз’яснювала населенню переваги вступу до ЄС, а просто агітувала.

«Населення не розуміло, що угорська економіка є дуже слабкою, і без вступу до цієї організації вона просто не виживе в умовах глобального світу, які тоді були. Люди не розуміли цього, бо їм говорили, що все буде прекрасно, що після вступу у Євросоюз все буде добре, а вони внутрішніми відчуттями розуміли, що буде не зовсім так», – сказав Томаш Беркі.

Він додав, що сьогодні членство Угорщини в ЄС підтримують не більше 40% громадян. Угорці, за словами економіста, скептично ставляться до Європейського Союзу, бо він не вирішує усіх їхніх проблем, зокрема соціальних.

«Європейський Союз – це не благодійна організація. Від Євросоюзу отримати гроші на вітер не вийде. Якщо держава хоче отримати кошти, вона повинна показати конкретну, хорошу програму. Гроші Європейського Союзу – це кошти платників податків. Якщо європейські парламентарі кудись дають гроші, то повинні звітувати перед своїми громадянами про ефективність їх використання. Якщо цей звіт буде поганим, на виборах політики отримають догану», – пояснив економіст.

Водночас, Томаш Беркі наголосив, що для України вступ у ЄС є найкращим шляхом розвитку, а Львівщина повинна стати локомотивом у цьому процесі.

«Думаю, що ці ініціативи, які надходять із Галичини матимуть підтримку в Україні. Бо за сьогоднішніми правилами Євросоюз не може домовлятися із одним регіоном. Він повинен говорити лише з державою. І ваш регіон може бути локомотивом вступу України у Європейський Союз, як був західний регіон Угорщини. Східний регіон набагато скептичніше ставився до ЄС. Там само в Україні, Галичина набагато краще відноситься до вступу у європейську спільноту, бо має тісніший зв'язок із Європою. Цей зв'язок треба поширювати далі по Україні», – вважає угорський дипломат.

Як писав «Вголос», сьогодні у Львові екс-міністр економіки України заявив, що Львівщина не лише відкриває шлях Украіні в Європу, але навіть вже конкурує із європейськими країнами.