Культурні новини від голови Галицької Ліги Меценатів Миколи Рогуцького.

Рогуцький повідомив про те, що львівський театр опери та балету може увійти до міжнародної організації оперних театрів Європейського Союзу "Опера Європа". За словами Рогуцького, ця організація створена при Євросоюзі, а Львівська Опера має шанс увійти до неї як єдиний театр, який знаходиться в країні, що не входить до ЄС. "Саме це мало стати першою акцією Галицької Ліги Меценатів. Ніхто ж не знав, що буде повінь і це відійде на другий план", – розповів він.

Для того, щоб львівський театр увійшов до цієї організації, до Львова має приїхати комісія ЄС для перевірки його стану. "Для цього потрібні нові постановки, на які потрібні кошти, а їх не має", – пояснив голова ГЛМ. Щоб зібрати кошти на це ГЛМ планує провести в опері благодійний концерт. Микола Рогуцький вже говорив з цього приводу зі співаком Олександром Пономарьовим та деякими іншими відомими співаками. Рогуцький пообіцяв, що наступна акція або ж третя – точно буде підтримці Львівської Опери.

Голова Галицької Ліги Меценатів повідомив про проведення сьогодні у Львові благодійної акції для підтримки потерпілих від паводку. Зокрема, сьогодні у Львівському оперному театрі відбудеться благодійний концерт популярного вокального колективу "Хор Турецького". Всі зібрані кошти від його проведення підуть на допомогу потерпілим.

За словами Рогуцького, вже зібрано понад 220 тис. грн. Вони будуть рівномірно розподілені між потерпілими. Приблизно по 10 тис. грн. отримають 22 потерпілих другої категорії, по 20 тис. грн. спрямують для потерпілих першої категорії. Також під час концерту відбудеться збір пожертвувань.

Меценат переконаний, що ці кошти дуже допоможуть людям, оскільки виділені державою гроші досі не потрапили до людей.

Микола Рогуцький розповів, що це перша благодійна акція Галицької Ліги Меценатів. У майбутньому ГМЛ планує залучати інших меценатів і буде підтримувати фестивалі, концерти, проводити культурно-мистецькі та освітні заходи. Зокрема, ГЛМ планує провести у школах освітню акцію "Знай свій рід", щоб діти краще знали коріння свого роду.

Окрім того, Рогуцький розповів, що львівські бізнесмени, зокрема, народний депутат Петро Писарчук, депутат Львівської обласної ради Ярослав Дубневич та Олег Гудима виявили бажання долучитись до Галицької Ліги Меценатів.

"Кожна людина, яка хоче зробити добру справу, може стати членом Галицької Ліги Меценатів, адже ГЛМ є членською благодійною організацією. Членами організації можуть бути фізичні та юридичні особи (колективні члени), які об’єдналися для здійснення благодійної діяльності, направленої на виконання завдань організації, і беруть участь у матеріальній підтримці благодійної діяльності", – зазначив він.

Також Рогуцький зазначив, що благодійна організація "Галицька Ліга Меценатів" лобіюватиме прийняття закону про меценатство, оскільки відсутність такого закону стримує активізацію благодійної діяльності в Україні. Через це важливим напрямком діяльності ГЛМ стане розробка та лобіювання прийняття закону про меценатство.

Як пояснив меценат, закон передбачатиме не лише стимулювання благодійництва як такого, а й контроль за використанням коштів.

"Скажімо, я заробляю 1 млн. грн., з яких сплачую 300 тис. грн. податків. Законом можна передбачити, що 10 тис. грн. з цієї суми підприємець зможе використати на благодійні потреби", – зазначив Рогуцький.

За його словами, зважаючи на те, що часто такі закони сприймають як спосіб відмивання коштів, буде передбачено жорсткий контроль за цими коштами, який унеможливлюватиме будь-які зловживання.

Нагадаємо, що благодійна організація "Галицька Ліга Меценатів" отримала свідоцтво про реєстрацію 19 серпня. Її засновником і наразі єдиним членом є президент корпорації "Артор" Микола Рогуцький.

Благодійна організація "Галицька Ліга Меценатів" створена з метою об’єднання зусиль представників бізнес-еліти Львова, яким небайдужа доля міста, навколо ідеї надання допомоги розвитку мистецтва, культури, освіти, науки, просвітництва та спорту.