Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на круглому столі за участю представників польської меншини та шкіл з польською мовою навчання, інформує прес-служба Міністерства освіти і науки.

«Наприклад, питання викликає слово «може» у 4 пункті статті закону, яка дає право вивчати предмети рідною мовою, якщо вона належить до мов ЄС. Може - це не гарантія. Така думка лунає. Однак потрібно розуміти, що ці норми виписані для усього спектру освіти - від дошкільної до вищої освіти. В університетах - може, у шкільній - певні гарантії будуть виписані в законі «Про загальну середню освіту», - пояснила міністр.

Також вона наголосила, що Україна готова до обговорення імплементації статті 7 закону «Про освіту», віддала її на експертизу Венеціанській комісії, «але є межа, якою ми не поступимося - ми маємо навчити дітей вільно володіти українською, і це не може бути лімітовано жодними порадами».

Представники польських шкіл наголосили, що у процесі імплементації потрібно враховувати специфіку кожної школи, або ж має існувати законодавчий коридор, який давав би можливість врахувати цю специфіку.

У Міносвіти зазначили, що згідно з офіційною статистикою, в Україні навчається близько 400 тисяч дітей національних меншин у 735 навчальних закладах.