Депутати Львівської обласної ради хочуть передати газорозподільні системи у спільну власність територіальних громад Львівської області.

Про це під час сесії Львівської обласної ради доповідав депутат Тарас Чолій. За відповідне звернення проголосувало 54 депутатів ЛОР.

За його словами, газові монополісти збільшують вартість доставки газу, а рішення про передачу мереж може призвести до зниження тарифів.

Тарас Чолій пояснив, що після передачі газорозподільних систем можуть передати в обслуговування приватним кампаніям.

В зверненні йдеться про те, щоб:

  • Спільно з АТ «Львівгаз» та ТОВ «Львівгаз Збут» у місячний термін сформувати списки газорозподільних систем (підвідних, вуличних газопроводів та споруд на них) у розрізі територіальних громад Львівської області (назва населеного пункту та вулиці, тиск, діаметр газопроводу, дата введення в експлуатацію, будівельна організація, довжина газопроводу в км, вартість газопроводу в тис. грн).
  • У тижневий термін після формування передати списки газорозподільних систем (підвідних, вуличних газопроводів та споруд на них – ГРП, ШРП, КСС тощо) до управління майном спільної власності Львівської обласної ради.
  • Надати згоду Львівської обласної ради на прийняття у спільну власність територіальних громад Львівської області газорозподільних систем (підвідних, вуличних газопроводів та споруд на них), що належать до державної власності.
  • Запропонувати Кабінетові Міністрів України та Міністерству енергетики України прийняти рішення про передачу газорозподільних систем (підвідних, вуличних газопроводів та споруд на них) з державної власності у спільну власність територіальних громад Львівської області.