Газорозподільні системи на території Львівщини мають намір передати у спільну власність громад області, аби захистити інтереси мешканців.

Відповідний проєкт рішення «Про передачу газорозподільних систем у спільну власність територіальних громад Львівської області» ініціює постійна комісія ЛОР з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу.

«Газорозподільні мережі будували за кошти держави, області та людей, натомість зараз ПАТ «Львівгаз» заробляє на цьому кошти, – зазначає голова профільної комісії ЛОР Григорій Козловський. – Це неприпустимо, тому ситуацію треба  виправляти, хоча це і не простий процес, адже понад 80% мереж належить державі, яка безкоштовно віддала їх приватним структурам».

І додає: «Ми робитимемо все можливе, аби повернути газові мережі в комунальну власність, навіть якщо доведеться відстоювати ці права у судах».

При цьому голова профільної комісії ЛОР заявив, що звертатиметься і до інших обласних рад, аби ті ухвалювали ідентичні рішення.

«Усе задля того, аби знизити соціальну напругу в суспільстві, захистити інтереси мешканців, зупинити необґрунтоване та безпідставне безоплатне використання майна територіальних громад, – наголошує Григорій Козловський. – Усі мережі потрібно віддати в оренду оператору газорозподільчих мереж на конкурсних засадах, тоді з цих коштів ми зможемо розвивати інфраструктуру області, будувати школи, садочки тощо».

«Львів та Львівщина завжди були передовими у змінах в державі, тому не мають стати винятком і у цьому випадку», – також зазначає очільник комісії ЛОР з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу.

Відтак, у такому разі профільному департаменту Львівської ОДА спільно з ПАТ «Львівгаз» протягом місяця доведеться сформувати списки газорозподільних систем у розрізі територіальних громад Львівської області, передати відповідні списки у ЛОР та отримати згоду від державної влади.

Читайте також: