Представники Міністерства закордонних справ і «Нафтогазу» провели перемовини з представниками Конгресу і Міністерства енергетики США щодо підготовки до наступного опалювального сезону в Україні та нарощування обсягів газу в українських сховищах.

Про це глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв написав на сторінці у Facebook.

«Під час і політичних, і бізнесових зустрічей ми побачили велику зацікавленість у реформі українського ринку газу та процесі відокремлення незалежного оператора ГТС України на основі моделі з передачею йому ГТС у концесію», – написав він.

За його словами, на зустрічах у Державному департаменті та Міністерстві енергетики США йшлося про те, як забезпечити для України надійну можливість купувати «LNG» за конкурентною ціною.

«Відомо, що США підтримують експортну діяльність американських компаній, надаючи фінансування та страхуючи ризики. У ситуації, коли ми маємо підготуватися до потенційних провокацій із боку Росії і накопичити додаткові запаси газу до початку зими, така допомога є дуже доречною», – пояснив глава «Нафтогазу».

Він зазначив, що на зустрічах із представниками адміністрації президента США, Конгресу і міжнародних фінансових організацій обговорювався ризик того, що «Газпром» готується перервати транзит газу через Україну взимку 2020 року і влаштувати чергову газову кризу.

«Розмовляючи з американськими сенаторами, які є співавторами кількох санкційних законопроектів, ми зосередилися на питаннях протидії проекту «Північний потік-2», – повідомив Коболєв.

За його словами, у Конгресі США добре розуміють, що цей проект орієнтований лише на політичні цілі Кремля і становить пряму загрозу енергетичній безпеці України та ЄС.

Нагадаємо, що Єврокомісар запропонував Зеленському допомогу в газових перемовинах із РФ.