Про це повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 23 вересня, на засіданні Уряду щодо підготовки до зимового періоду, передає прес-служба уряду.

«Наша позиція з Європейським Союзом спільна. Ми маємо пакет, і в рамках цього пакету ми будемо рухатися. Це зараз питання не тільки енергопостачання України, а в цілому енергетичної безпеки Європи і Європейського Союзу», - сказав він.

«Газовий російський шантаж, від якого страждають вже всі сьогодні країни-члени Європейського Союзу, повинен отримати адекватну об'єднану відповідь», - наголосив Прем’єр-міністр.

Яценюк зазначив, що не має надмірних очікувань від трьохсторонніх перемовин на рівні ЄС, Україна і Російська Федерація «в першу чергу через позицію Росії»: «Але Україна лібералізувала свій ринок. Ми прийняли відповідні закони про доступ до української газотранспортної системи. Ми очікуємо європейських і американських інвесторів».
«Ми чітко заявили, що як транзитна держава будемо виконувати свої зобов'язання. Зараз у нас немає зобов’язань перед європейськими партнерами, адже немає транзитних контрактів. Тому ми звертаємось до європейців прискорити підписання транзитних угод з Україною. Це було б правильно і відповідало би в першу чергу Третьому енергетичному пакету». – наголосив Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, тристоронні газові переговори відкладали вже кілька раз.

Спочатку глава Міненерго РФ заявив, що нова тристороння газова зустріч відбудеться 22 вересня.

Натомість раніше у ЄС повідомляли, що переговори відбудуться у Берліні 20 вересня. 

Станом на 16 вересня глава «Нафтогазу» заявив, що дату переговорів досі не узгодили.