Російський "Газпром" не пропонував українському "Нафтогазу" мирних угод, а далі наполягає на скасуванні рішень арбітражного суду між компаніями.

Про це заявив виконавчий директор НАК Юрій Вітренко на сторінці в Facebook.

Так, Вітренко прокоментував заяву міністра енергетики РФ Олександра Новака, що Росія нібито запропонувала врегулювати питання арбітражних розглядів між компаніями мировою угодою.

"Ми можемо повідомити, що" Нафтогаз "поки не отримував ніяких таких пропозицій. Якщо отримаємо, ми їх уважно розглянемо", - зазначив він.
Глава "Нафтогазу" уточнив, що українська сторона може розглянути лише те, в якій формі "Газпром" виконає рішення арбітражу про компенсацію Україні збитків від невиконання російським монополістом по транзитному контракту 2009-2017 років. За словами Вітренко, за цими рішеннями "Газпром" винен "Нафтогазу" понад 2,8 млрд доларів США.

"Також" Нафтогаз "готовий розглянути пропозиції по новому транзитному контракту за європейськими правилами, в якому в тариф додатково до повного покриття витрат з 2020 року буде закладено компенсація за невиконання" Газпромом "своїх контрактних зобов'язань в 2018-2019 роках", - зазначив він.
Вітренко пояснив, що ця компенсація є основною вимогою української сторони в новому арбітражі, але в разі "світової" з "Газпромом" Україна не буде вимагати цього в суді.

На його думку, Новак мав на увазі "мирову угоду", яке вже раніше було озвучено головою "Газпрому" Олексієм Міллером в ході попередніх зустрічей. Згідно з ним, рішення попередніх арбітражів за контрактами на постачання і транзит газу скасовуються.

Нагадаємо, що Росія запропонувала Україні мировою угодою врегулювати арбітражні розгляди з “Газпромом”.