Про це повідомило «Радіо Свобода».

Санкції проти «Газпром Нєфті» були запроваджені, як частина обмежувальних заходів проти Росії за анексію українського Криму та підтримку бойовиків на сході України.

Санкції ЄС обмежують доступ «Газпром Нєфті», яка є одним із найбільших російських видобувачів нафти, до європейських ринків позик.

США також запровадили санкції проти «Газпром Нєфті» за роль Росії у дестабілізації ситуації в Україні.

Україна і Захід звинувачують Москву у постачанні зброї і бойовиків на схід України. Росія ці звинувачення відкидає, попри наявні докази.

12 вересня вступив у дію новий пакет санкцій Євросоюзу та США проти Росії, який був погоджений 8 вересня.

Нові санкції ЄС торкнулися 9 компаній оборонного комплексу, у тому числі концернів «Оборонпром», «Об'єднаної авіабудівельної корпорації» і «Уралвагонзавод». 

У переліку санкцій, які Євросоюз офіційно ввів проти Росії, є 24 особи – росіяни та терористи, яким заборонили в'їзд на територію країн ЄС, а також «заморозили» всі їхні активи в Європі. Таким чином, у список осіб, проти яких було запроваджено санкції Євросоюзу, тепер вже фігурує 119 прізвищ.

США включили в санкційні списки найбільший банк країни – «Сбербанк», та енергетичні компанії: «Газпром», «ЛУКОЙЛ», «Сургутнафтогаз», «Транснефть», «Газпром нафта», а також п'ять оборонних і високотехнологічних держкорпорацій.