Про це сьогодні заявив заступник голови Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович за результатами зустрічі з головою «Газпрому» Олексієм Міллером, передає «УНІАН».

«У мене була зустріч із головою правління "Газпрому" паном Міллером. На цій зустрічі я поділився з ним тими планами, які існують у Європейській комісії зі створенню Енергетичного союзу. І він у свою чергу повідомив про плани «Газпрому» перенести транспортування газу, який зараз іде через Україну по новому, майбутнього трубопроводу, який піде через Туреччину. Чесно кажучи, для нас це було великою новиною», - сказав він.

Шефчович наголосив, що у контрактах між «Газпромом» і європейськими споживачами, які отримують російський газ через територію України, «завжди вказане місце доставки газу, і часто це не межа між Туреччиною та Грецією».

У свою чергу, міністр енергетики РФ Олександр Новак зазначив: «Щодо перенесення обсягів газу за маршрутами і будівництва нової структури, то тут мова йде лише про те, що ми диверсифікуємо і знімаємо ризики ненадійних країн, через які в останні роки виникають проблеми, у тому числі і щодо постачання газу європейським споживачам».

Він додав, що рішення про будівництво газопроводу до Туреччини прийняте, і «роботи вже ведуться».

Відзначимо, що у 2014 році Росія знизила обсяги експорту природного газу до десятирічного мінімуму.

Нагадаємо, 1 грудня президент РФ Путін заявив, що Росія відмовляється від «Південного потоку». 

Як писав «Вголос», Європа вирішила заморозити будівництво «Південного потоку», аби покарати Росію за анексію Криму.

«Південний потік» (South Stream) – російсько-італійсько-французько-німецький проект газопроводу, який повинен був пройти по дну Чорного моря з Анапського району в болгарський порт Варну. Далі його дві гілки пройдуть через Балканський півострів до Італії та Австрії, хоча їх точні маршрути поки не затверджені. Будівництво газопроводу почалося 7 грудня 2012 р. і за планом повинно було закінчитися в 2015 р.