Про це повідомляє Інтерфакс

«Перш за все, я не маю жодного сумніву, що Україна отримає все до копійки. Я заявляю, що це питання абсолютно не про гроші. Це питання має геополітичне значення... Позиція Російської Федерації про те, що вона не платитиме - це слабка позиція. Як у нас кажуть: після бійки кулаками не махають», - сказав президент в інтерв'ю українським телеканалам у середу ввечері, відповідаючи на запитання щодо рішення Стокгольмського арбітражу.

П. Порошенко також додав: «Головний підсумок нашої перемоги полягає в тому, наскільки була об'єднана нація».

Президент нагадав, що Росія, влаштовуючи останню кризу, домагалася того, щоб Україна порушила свої зобов'язання із транзиту газу до ЄС. Після його призову до українців приєднатися до ініціативи «Нафтогазу» «прикрутити» і менше використовувати газ, Україна цього ж дня скоротила споживання цього ресурсу на 14%, але не скоротила його транзит до ЄС. Цим Україна показала себе відповідальним і надійним партнером.

«Зараз подивіться, як реагує світ. Україна, яка повністю виконує свої обов'язки і відповідально ставиться до своїх обов'язків, Україна яка заздалегідь попередила всіх європейських партнерів, що це може бути, але ми зробимо все, щоб виконати свої зобов'язання і Росія, яка відмовилася виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, і навіть намагалася у звичній для себе манері сісти на газовий шантаж. Скажіть мені, будь ласка, хто далі довірятиме Росії як надійному газопостачальнику, хто підтримуватиме «Північний потік-2», якщо Росія намагається продовжувати використовувати газ... як хабар або інструмент політичного тиску?», - сказав П.Порошенко.

Глава держави висловив переконання, що в цьому питанні Україна перемогла.

«Ми блискуче продемонстрували нашу єдність. Боротьба не закінчилася, але кризу подолано і ми в ній перемогли», - зазначив П. Порошенко.

Президент наголосив, що Україна «робитиме максимум можливого, щоб диверсифікувати свої енергопостачання, так само має зробити і ЄС».

Як повідомлялося, за рішенням Стокгольмського арбітражу, «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу».