Заява медіа-профспілки ДП „Редакція газети „Поступ” від 09 червня 2005 року

Конфлікт у редакції газети „Поступ” від 08 червня увійшов у фазу переговорів двох сторін. Але, на жаль, сторона, яку репрезентує адміністрація, без узгодження із іншою стороною, припустилася заяв, котрі подають тенденційно викривлену інформацію щодо перебігу переговорів.

Нагадаємо, що вимогами профспілки, оприлюдненими 06.06 2005 року були:

1. Публічне вибачення Андрія Садового за образу честі, гідності й ділової репутації журналістів „Поступу”, допущену в коментарях „Львівській газеті” 02.06. 2005 року, де А. Садовий заявив, що журналісти „влаштували пиятику в редакції та розтрощили машину”;
2. Приведення запланованого скорочення штату у відповідність до чинного законодавства;
3. Виплата заборгованої заробітної платні в повному обсязі, а також компенсацій у зв’язку із скороченням.

У разі відмови від виконання вимог, профспілка залишала за собою право звертатися до суду.

Перший пункт вимог задоволений 08.06.2005 на зустрічі представників профспілки, трудового колективу, адміністрації та видавця і за участі представника Незалежної медіа-профспілки України Ігоря Чайки (м. Київ). Сторона, безпідставно здискредитована А. Садовим звинуваченнями у злочинах, який вона не скоювала, прийняла вибачення (нехай і не публічне) від А. Садового. На зустрічі сторін А. Садовий повідомив, що на основі аналізу фінансової діяльності підприємства (цей документ не оприлюднювали, оскільки він є комерційною таємницею) фонд зарплатні від червня суттєво зменшиться, але пообіцяв легалізувати виплати й відмовитися від практики зарплат у конвертах. За словами А. Садового, кількість працівників, необхідних редакції, встановлюватиме в.о.головного редактора Володимир Хрущак після персональної співбесіди із претендентами. Він же провадитиме атестацію журналістів та визначатиме, хто із них відповідає вимогам працівника „успішної і прибуткової газети”.

Виконання другого пункту вимог ( приведення запланованого скорочення штату у відповідність до чинного законодавства) не є доконаним фактом, як про це намагається інформувати сторона адміністрації. Процес триває, оскільки потребує певного часу на залагодження процедурних моментів. В.о. генерального директора ЗАТ „Видавнича група „Поступ” Олександр Деніщук висловив готовність до 13 червня підготувати наказ про реструктуризацію редакції та зміну (скорочення) штату. Із кожним працівником після надання йому посадових інструкцій буде укладено трудову угоду у формі персонального контракту терміном на 0,5 року. До цього маємо лишень додати коментар політичного аспекту: крок на фактичне скорочення робочих місць (навіть коли він здійснений коректно щодо вимог трудового законодавства) усе ж іде врозріз із заявами Президента України Віктора Ющенка щодо внутрішньодержавної політики, спрямованої на збереження існуючих робочих місць та створення нових. Цієї політики В. Ющенка пасувало б дотримуватися саме А.Садовому як засновнику й видавцеві „Поступу” та водночас члену партії, яка асоціюється насамперед із іменем Віктора Ющенка. Сподіваємося, що зарахування на редакційні вакансії працівників не з колишнього журналістського штату свідчитиме про дотримання саме цією політики. Але тоді постане необхідність пояснити громадськості фактичну відмову від співпраці із командою, яка виготовляла „Поступ” до недавнього часу й була брутально примушена розпрощатися із рідним колективом через незгоду із зміною редакційної політики з боку адміністрації й видавця.

Зовсім незадоволеним залишився третій пункт вимог. Відтак інформація щодо здійснених виплат, подана у статті без підпису „Конфлікт у „Поступі” залагоджується” („Поступ”, 9-15 червня 2005), не відповідає дійсності і може бути трактована нашою стороною за яскравий вияв гебельсівщини, якою не гребує сторона адміністрації у своїх заявах. Із реакції інших ЗМІ, де віддзеркалилася ця інформація, видно що її сприйняли на віру. Медіа-профспілка з жалем змушена сприйняти такий крок адміністрації як зумисні дії, спрямовані на перекреслення набутків переговорного процесу сторін та відкинення цього процесу до того рівня , на якому він був спочатку конфлікту. Утім не втрачаємо сподівань, що незважаючи на подібні демарші, досягнути порозуміння стане можливим завдяки зваженим крокам обох сторін.

Голова медіа-профспілки ДП „Редакція газети „Поступ” Вікторія Садова