Управління Державної охорони з її очільником Валерієм Гелетеєм засекретило документи щодо земельної ділянки Петра Порошенка в історичній частині Києва, де була зруйнована пам’ятка національного значення.

Про це йдеться у розслідуванні “Схем” (спільного проекту “Радіо Свобода” та “UA:Перший”).

Журналісти зазначають, що раніше слідство встановило, що під час будівництва на ділянці Порошенка у Царському селі знищили пам’ятку — частину Олексіївського люнету бастіону Київської фортеці.

Та попри факт кримінального злочину міліція це провадження на четвертий день президентства Петра Олексійовича закрила. Це був 2014 рік.

А восени 2018-го, коли журналісти “Схеми” почали запитувати дозвільні документи щодо будівництва на цій ділянці, Управління Державної охорони вилучило цю інформацію з трьох різних державних установ, як мінімум.

Інформацію про будівництво Порошенка в історичній частині Києва віднесли до службової та державної таємниці.

Журналісти з’ясували, що дозвільні документи на забудову, реставрацію, охоронні договори на пам’ятку, результати інспекційних перевірок тощо були вилучені з Міністерства культури, з двох різних департаментів КМДА (охорони культурної спадщини та з питань архітектурно-будівельного контролю), та з Інституту археології НАН України.

На запит про інформацію ці установи посилалися або на лист УДО від 12 листопада 2018 року, за яким така інформація віднесена до “державної таємниці”, або казали, що запитувані документи “знаходяться на тимчасовому зберіганні в УДО”.

Міністр культури Євген Нищук на запитання журналістів відповів коротко, що він “не в курсі справи”.

“В УДО на запит програми відповіли, що “інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в Управлінні державної охорони України, затвердженого наказом УДО від 27.02.2018 № 85. З цих підстав, відповідно до статті 22 закону про доступ до публічної інформації та статті 20 закону про інформацію запитувана інформація не може бути надана”. Журналісти також звернулись зі запитом на ім’я Петра Порошенка до Адміністрації Президента, але там не надали коментарів до ефіру програми”, — йдеться у розслідуванні.

Порошенко також відмовився відповісти на запитання журналіста.

“Я зараз на мітингу, вибачте”, — сказав Президент.

 

Додамо, що Порошенко заявив, що активістам має бути соромно за запитання про “відрубані руки”.