«Закликаємо регулюючі органи держави визнати право національного бізнесу взаємодіяти з партнерами на підставі довгострокових і легітимних договірних відносин і скасувати рішення про тимчасове призупинення ретрансляції російських каналів в Україні», – йдеться в заяві Ернста.
За його словами, з 2007 року була створена спеціальна версія Першого каналу, адаптована до вимог українського законодавства, що враховує інтереси численних глядачів України, в тому числі, що мають різні думки і позиції з приводу подій в Україні.
«Ми вдячні партнерам Першого каналу, які, всупереч особистим політичним пристрастям і зовнішньому тиску, виконують договірні зобов’язання і забезпечують глядачам можливість дивитися улюблені програми, фільми та серіали. Разом з тим, шкодуємо, що оператори змушені опинитися в ситуації, коли відключення телеканалу підриває основи існування всього телевізійного ринку в країні, суперечить нормам міжнародного права та інтересам абонента», – сказав Ернст.
Він зазначив, що рішення суду про тимчасове призупинення ретрансляції російських каналів в Україні суперечить Європейській конвенції про транскордонне телебачення.
«зокрема, стаття 4 зобов’язує учасників забезпечувати свободу слова та інформації і гарантувати свободу прийому і не обмежувати ретрансляцію на своїй території телепрограм. Стаття 9 Конвенції визначає, що кожен учасник повинен розглянути правові заходи, що не допускають позбавлення права населення на інформацію і можливості спостерігати за подіями по телебаченню», – повідомив Ернст.
Він уточнив, що готовий у відкритому суді викласти позицію Першого каналу, надавши необхідні документи та записи ефіру.
У прес-службі Першого каналу пояснили, що мова не йде про подачу позову з боку каналу в суд. «Ми готові викласти свою позицію в українському суді, який зараз розглядає позов Нацради з телерадіомовлення», – сказали в прес-службі.
Джерело: DT.UA