Генерал СБУ Валерій Кравченко повернувся в Україну, щоб довести, що він не є зрадником, ― повідомив 7 жовтня на прес-конференції у Львові екс-консул України в Мюнхені, товариш генерала Кравченка Володимир Цвіль.
Володимир Цвіль пояснив, що генерал Кравченко свідомо і самостійно прийняв рішення повернутися в Україну саме до виборів. „Тільки так він зможе доказати, що він не є зрадником, так як йому навішали ярлики Базіви і їм подібні”, ― пояснив він. За словами Володимира Цвіля, рідні його відмовляли від цього, а дружина навіть розповідала, що в академії СБУ вчать, що генерал Кравченко зрадник. „Він сказав, що я приїду і сам поговорю зі слухачами академії і вони самі розберуться хто зрадник, а хто ні”, ― продовжив він. Екс-консул також розповів, що Кравченко віз з собою копії документів що стосуються таємниці розвідувальної служби і „касетного скандалу”.
Володимир Цвіль зазначив, що Кравченко передбачав, що його затримають, але знав, що йому нічого не зроблять, оскільки він не порушив жодної норми українського законодавства. „Я переконаний, що ні мені, ні Кравченку нічого не загрожує ні від Кучми, ні від СБУ”, ― зазначив він.
Володимир Цвіль також запевнив журналістів, що генерал Кравченко не розголосив жодної таємниці і не мав жодних розмов з німецькими спецслужбами. Це він може стверджувати, оскільки, за словами екс-консула, Кравченко жив останні 7 місяців в нього і всі контакти здійснювалися лише через нього.
Володимир Цвіль поінформував, що у будь-якому випадку Володимир Кравченко не буде далі працювати в СБУ, оскільки приїхав оформити пенсію, яка до речі становитиме 3,5 тис. грн..
Як повідомляло агентство, сьогодні близько 16.30 год. представники СБУ затримали генерала СБУ Валерія Кравченка при в’їзді в Україну на міжнародному пункті пропуску Корчова-Краківець. Його супроводжував екс-консул України в Мюнхені Володимир Цвіль
18-19 лютого радник посольства України в Німеччині генерал СБУ Кравченко зробив перші заяви на радіо «Німецька хвиля” про те, що має у своєму розпорядженні матеріали про політичне стеження за українською опозицією, санкціонованої владою. 27 лютого народний депутат Микола Томенко (фракція «Наша Україна») передав у Генпрокуратуру 8 документів генерала СБУ Валерія Кравченко. За день раніше він одержав їх від самого Кравченка в Німеччині. Матеріали, за його словами, підтверджують, що українські влада санкціонувала стеження за представниками опозиції.
Генпрокуратура України відмовила в порушенні кримінальної справи за цими матеріалами.
Володимир Цвіль у 1999-2000 роках входив в оточення лідера СПУ Олександра Мороза й організував на його прохання в листопаді 2000 року виїзд з України майора Миколи Мельниченко.
Звернувшись в українську редакцію «Німецької хвилі» він повідомив, що ряд наближених до Кучмі людей знали, що Мельниченко записує президента. У список Цвиля потрапили всі керівники СБУ часів незалежності, крім Леоніда Деркача. Він заявив, що про записування Кучми знали Євгеній Марчук, Володимир Радченко, Ігор Смешко.