Сьогодні близько 16.30 генерала Валерія Кравченка та Владимира Цвіля заарештували при в’їзді в Україну на пропускному міжнародному пункті Корчова-Краківець.
Представник "Львівської газети", який зустрів генерала у Жешуві (Польща) і супроводжував на кордон, повідомив журналістів, що генерала „заарештували на нашій стороні. Йому мають висунути обвинувачення”.
"Вони нормально пройшли польську сторону кордону. українську також, але коли доїхали до виїзду з нейтральної території, то ворота були заблоковані вантажівкою і їх затримали. Був складений протокол затримання на три доби до з’ясування обставин. Затримували люди в цивільних костюмах з посвідценнями СБУ. Цілком ймовірно, що Кравченка та Цвіля буде доставлено до слідчого ізолятору СБУ у Львові", - розповів представник Львівської газети.
На переході з української сторони Кравченка чекала його дружина. Вона відмовилася будь-що коментувати.
18 лютого 2004 року в ефірі радіо "Німецька хвиля" генерал зовнішньої розвідки України, співробітник посольства України в Берліні Валерій Кравченко заявив про стеження за українськими політиками за кордоном, що спричинило міжнародний скандал. Валерій Кравченко заявляє, що має у своєму розпорядженні дані "про злочинну діяльність режиму Кучми".