Новопризначений генеральний консул Республіки Польщі у Львівській області Вєслав Осуховський запевнив сьогодні представників львівських ЗМІ, що працюватиме на зближення польського та українського народів та представив програму заходів, проведення яких присвячене Року польської культури в України і розпочинається у Львові вже з 3 квітня.
Цьогорічний візит Вєслава Осуховського в Україну став першим після 20 років і слав у генерального консула враження, що „Україна перебуває на добрій дорозі”.
За словами Вєслава Осуховського, зв’язки між Польщею та Україною не будуть лише культурного плану, а ставатимуть щораз тіснішими у економічних питаннях. Як було зазначено на прес-конференції, 50% польських інвестицій припадає на Україну. „Дорога польського бізнесу в Україну прокладена через Львів”, — зауважив Вєслав Осуховський. Генеральний консул Польщі у Львівській області вже зустрічався із керівництвом облдержадміністрації, міським головою Львова. Із головою Львівської ОДА Олександром Сендегою Вєслав Осуховський обговорював чимало перспективних проектів щодо тісного співробітництва між Польщею та Львівським регіоном. За словами консула з економічних питань Міхала Узембла станом на 1 січня 2004 року загальна вартість польських інвестицій становила в Україні 154 млн. доларів, з них 102 млн. доларів припадає на 8 областей західного регіону і 56,5 млн. доларів — на Львівщину. „На 106 іноземних підприємств, що працюють на території Львівської області 47 підприємств — польські”, — зауважив Міхал Узембло.
На цій прес-конференції журналістам також було повідомлено про наступні прес-конференції генерального консула Польщі у Львівській області. Так, передбачено, що Вєслав Осуховський зустрінеться із представниками ЗМІ у травні, серпні та жовтні цього року.
Рік української культури в Польщі відзначатимуть 2005 року.