Генеральний консул РП у Львові Вєслав Осуховскі висловив свій протест голові Львівської ОДА Петру Олійнику у зв'язку з подіями, які мали місце у костелі Св. Марії Магдаліни.

Відповідний лист ген консул спрямував 22 березня.

У листі, зокрема, сказано: «Прагну висловити свій рішучий і гострий протест в зв´язку з недопустимими подіями, які мали місце 16-19.03.цр. у костелі Св. Марії Магдаліни. Незважаючи на отриману згоду від Львівської міської ради на відправу говіння, єпископ Леон Малий разом з віруючими парафії св. Марії Магдаліни не були пропущені до костелу. Парафіяни у відчаї почали спонтанне будівництво тимчасового вівтаря для відправи Служби Божої. Лише тоді відкрито двері святині».

За словами генконсула, невідповідальна поведінка директора органного залу Юліана Винницького в котрий раз привела до загострення, існуючих віддавна спорів довкола призначення костелу Св. Марії Магдаліни.

«В результаті виниклих подій дві парафіанки почали голодний протест у будинку органної музики. Беручи до уваги емоції, які розбудили події 16-19.03.цр. ця акція у подальшому може набрати розширення», - наголосив Вєслав Оcуховскі.

Він підкреслив, що подібні ситуації не мали би місця у випадку повернення святині віруючим. «Як загальновідомо католицька ієрархія не буде противитися організації концертів органної музики у костелі св. Марії Магдаліни», - зазангчив генконсул.

«Розраховуючи на Ваше зрозуміння серйозності ситуації і декларовану прихильність маю надію, що удасться знайти вирішення цієї дуже важливої проблеми, яке задоволить обидві сторони», - сказав Вєслав Осуховскі у листі до Петра Олійника.

Як повідомлялося, з 19 березня у Будинку органної музики (колишній костел Святої Марії Магдалени) триває голодування трьох парафіянок з вимогою повернення костелу вірним.