«Мені здається, що такі дані не відповідають реальності. Це по-перше. По-друге, виникає питання щодо авторитетності організацій, які займаються подібними соцдослідженнями. Я багато спілкуюся з різними верствами суспільства: і з керівниками, і з простими селянами. Висновок один: у Західній Україні гарне і доброзичливе ставлення до російського народу», — так відреагував на інформацію про те, що за результатами деяких соціологічних служб половина мешканців західних регіонів України вважають Росію ворожою країною, Генконсул Російської Федерації у Львові Євгеній Гузєєв.

Втім, Є.Гузєєв не виключає, що негативне ставлення до росіян може бути спричинено політикою, яку провадять окремі недобросовісні політики. «Це насідки політики, яка велася на створення у населення такого от сприйняття до Росії. Таке явище не могло виникнути на рівному місці. Але вікова дружба допомагала долати спільно всі проблеми. Так, проблем було багато. Проте сьогодні мільйони росіян та українців проживають і в Росії, і в Україні», — зауважив він.

Євгеній Гузєєв запевняє, що йому не страшно жити у Львові. «Мені не страшно жити у цьому чудовому регіоні. Тут дуже виховані, привітні та культурні люди. І тільки окремі політики в Росії та Україні заради політичного капіталу та реклами, крім цього зовсім недалекого розуму, дозволяють собі робити різні негативні заяви щодо взаємин Росії та України, українського і російського народів. Це неправильна політика, вона нехристиянська. Такі люди – не Боже породження», — виснував консул.

ЗІК