Про це повідомила прес-служба ГПУ.

«Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України повідомлено про підозру колишньому Міністру юстиції України О. Лавриновичу у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а саме за фактом розтрати шляхом зловживання службовим становищем державних коштів у сумі понад 8,5 млн грн, незаконно та безпідставно витрачених на залучення іноземної фірми з метою приховування фактів злочинного порушення законодавства правоохоронними органами та судом під час здійснення розслідування та судового розгляду в суді справи Ю. Тимошенко», - сказано в повідомленні. 

За вказаним епізодом Генеральною прокуратурою України раніше повідомлено про підозру колишньому заступнику Міністра юстиції України у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України та 01 липня 2015 року до Печерського районного суду м. Києва внесено клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Разом з тим, ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 08 липня 2015 року відмовлено у застосуванні запобіжного заходу - тримання під вартою та екс-заступнику Міністра обрано запобіжний захід у вигляді застави розміром лише 300 мінімальних заробітних плат, що становить 365 тис 400 грн. При цьому судом не враховано, що спричинені державі збитки складають більше 8 млн грн та інші наявні ризики.

На зазначене рішення суду Генеральною прокуратурою України внесено апеляцію.