Як передає «ЛІГАБізнесІнформ», в центрі схеми - колишній президент України Віктор Янукович, який дав вказівку міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку та голові СБУ Олександру Якименку на приховане (без нормативного дозволу) застосування вогнепальної зброї і надмірне насильство до мітингувальників з метою силового придушення протесту. 

Колишній прем'єр-міністр Микола Азаров організував прийняття Кабміном незаконних постанов від 22 січня, спираючись на які співробітники міліції застосовували до протестуючих світлошумові, газові та димові гранати посиленої дії і використовували водомети без температурних обмежень.

Заступник міністра внутрішніх справ Лекарь за попередньою змовою із заступником директора департаменту матеріального забезпечення МВС Павлом Зіновим в січні-лютому 2014 року забезпечили поставку в Україну спеціальних засобів виробництва Російської Федерації - світлошумових гранат, ручних гранат подразнюючої  і світлошумові дії, ручних аерозольних гранат, які не пройшли медекспертизу, і видали їх особовому складу підрозділів МВС та Внутрішніх військ для використання проти учасників Майдану. Митні платежі за ці поставки склали 1 млн. 177 тис. 203,09 грн.

Колишній глава СБУ Якименко доручив центру спеціальних операцій, боротьби з тероризмом (спецпідрозділ «А») Служби безпеки взяти участь у силовій підтримці розгону мітингувальників на Майдані. Керівництво АТЦ СБУ, виконуючи вказівку Якименка, затвердило бойовий розрахунок сил і засобів і дало підлеглим співробітникам наказ про початок силової фази антитерористичної операції в Будинку профспілок. Готували і планували проведення силової фази учасники засідання штабу АТЦ при СБУ і співробітники СБУ, виконували - співробітники підрозділу «А» СБУ.

Колишній міністр внутрішніх справ Захарченко доручив заступнику Ратушняку і командувачу Внутрішніми військами МВС Шуляку організувати силами довірених їм підрозділів силовий розгін на Майдані з застосуванням надмірного фізичного насильства, спецзасобів, спецтехніки та вогнепальної зброї. Ратушняк і Шуляк це завдання виконали за допомогою керівництва МВС України в Києві і «Беркута».

Командир «Беркута» Кусюк наказав командиру роти спецпризначення Садовнику озброїти особовий склад роти і застосувати до учасників акції вогнепальну зброю - АКМС, СГД та спецзасоби Форт-500 з мисливськими патронами. Командир роти спецпризначення «Беркута» Садовник забезпечив озброєння підлеглих, після чого 20 лютого віддав їм наказ на застосування вогнепальної зброї з метою масових вбивств учасників акції протесту. У результаті було вбито 76 осіб і 145 отримали вогнепальні поранення. Безпосередніми виконавцями вбивств учасників Майдану 20 лютого була рота спецпризначення «Беркут».

Колишній помічник голови МВС Зубрицький забезпечував інформаційну підтримку тітушок і координував їх дії.

Окрема схематична гілка веде від Януковича до неназваного генпрокуратурою народного депутата від Партії регіонів, який забезпечував фінансування злочинних угруповань і керував їх діями. Помічник регіонала Саркісян забезпечував фінансування діяльності тітушок і організовував їх дії на перехресті вулиць Володимирська і Велика Житомирська в Києві, де було скоєно вбивство журналіста газети Вісті Веремія та інших протестувальників. Безпосереднім виконавцем вбивства журналіста, за даними МВС, був Д.Алієв.

Колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка не використав свої повноваження для скасування незаконних постанов уряду, які розширили можливості силовиків з використання спецзасобів. Крім того, Пшонка, діючи в інтересах Януковича, не прийняв дієвих заходів з реагування органів прокуратури на протиправні дії міліції по відношенню до мітингуючих, а також по об'єктивному розслідуванню цих злочинів.

Інформаційно-ідеологічну підтримку та супровід справ у судах забезпечували Олена Лукаш та Андрій Портнов.

За офіційними даними з 30 листопада 2013 року внаслідок сутичок під час протестів загинули і померли 105 людей. Загалом за меддопомогою звернулися 1737 постраждалих.

Про причетність до розстрілу мітингувальник спецпідрозділу СБУ вчора також заявив нардеп Геннадій Москаль. Він також назвав конкретні прізвища.