Про це йдеться у офіційній відповіді ГПУ на депутатський запит народного депутата від «Удару» Валерія Карпунцова, цитує його прес-служба політсили.

«У відповіді на звернення Генпрокуратура, фактично, порадила депутатам звертатися до уряду за дозволом брати участь у засіданнях кабінету міністрів, хоча саме уряд і обмежив постановою участь депутатів у своїх засіданнях», - сказано у заяві.

«Відповідно до закону, перевіряти відповідність нормативно-правових актів вимогам Конституції та законів, а при виявленні порушень - вносити подання з вимогою скасування акту має Генпрокуратура. Проте, Генеральна прокуратура вирішила, що це не її компетенція, а компетенція органу, який ухвалив незаконний акт», - зазначив Карпунцов.

«Ударівець» наголошує, що ситуація, коли Генпрокуратура заявляє про свою некомпетентність, а перекладає відповідальність на уряд вказує на те, що керівництво держави робить все, щоб нівелювати роль парламенту в Україні", - йдеться у заяві.

Як відомо, 27 березня «Удар» звернувся до Генпрокуратури у зв’язку з перевищенням службових повноважень прем’єром Миколою Азаровим. У той день глава уряду вигнав з засідання Кабміну народного депутата Сергія Капліна.

13 березня Кабмін затвердив постанову, яка дозволяє участь народних депутатів у засіданні уряду лише за погодженням прем'єр-міністра.

Джерело: Українська правда