У документі пропонується наділити Центрвиборчком додатковими повноваженнями, що стосуються втручання у роботу окружних виборчкомів, а правоохоронні органи - правом доступу до проколів з мокрими печатками.

В ГПУ наголошують, що теперішнє законодавство не регулює механізм виконання ЦВК функцій окружної виборчої комісії в питанні встановлення результатів голосування, насамперед у разі її бездіяльності. Йдеться зокрема про те, що в Законі не вказано, наскільки довго повинна бути бездіяльною ОВК, щоб ЦВК могла перейняти її повноваження.

Водночас перший заступник голови парламентського комітету з державного будівництва і місцевого самоврядування Ольга Боднар заявила, що «ЦВК і так може втручатися в роботу окружних виборчкомів. Просто на цих виборах вона, як Понтій Пілат, вмила руки».

В інформаційній записці ГПУ міститься ще одна пропозиція, яка стосується роботи правоохоронних органів і судів. Зазначено, що зараз не визначені особливості доступу до оригіналів виборчої документації (протоколів дільничних комісій) судів, правоохоронних органів та державних виконавців. Як приклад, в записці наводиться округ №132 (Первомайськ; Миколаївська область), де вилучення державними виконавцями протоколів дільничних комісій призвело до масових порушень громадського порядку.

Крім того, в Генпрокуратурі помітили, що в Законі відсутні критерії, за якими голосування на окремих дільницях може бути визнано недійсним у разі недопуску на ці дільниці спостерігачів.

Представники опозиції з пропозиціями ГПУ не згодні, а в Партії регіонів обіцяють врахувати пропозиції Віктора Пшонки.

Джерело: Комерсант-Україна