Так вважає координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

За словами Тимчука, сценарій, який зараз розігрується на Донбасі, цілком очевидний: «Бойовики ДНР / ЛНР під диктовку Кремля імітують проведення «виборів». Після оголошення заздалегідь намальованого результату, дане «волевиявлення» буде визнано Москвою і всякими Науру. Потім Путін змушуватиме Київ визнати «легітимну» «влада» і вести з нею подальші переговори. Мовляв, навіщо ще якісь вибори 7 грудня, якщо народ уже сказав своє слово. Всім в світі очевидно, що це абсолютно цинічний спосіб зриву Мінських домовленостей. На що Путіну прямо вказали всі ключові лідери - від Обами до Пан Гі Муна.

«Крім цього, проведення «виборів» 2 і 9 листопада фактично примножує на нуль закони про амністію та порядку місцевого самоврядування на окупованих територіях Донбасу. Одним ударом буде знищена вся договірна база, на якій вибудовувався процес припинення вогню і розмежування. Ми повернемося в початок вересня», – зазначив він.

На думку Тимчука, єдиний спосіб добитися перемоги над терористами і поставити на місце кремлівських карликів - це бути твердими і послідовними у своїх діях.

«Частина Донецької та Луганської областей фактично окупована. Групи бандитів і співчуваючих їм осіб намагаються організувати на зазначеній території «вибори». Що, по суті, відбувається? Відбувається діяння, передбачене ч.3 ст.109 Кримінального Кодексу України, а саме «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади». Причому організованою групою і з залученням ЗМІ», – відзначає  він.

Оскільки раніше у нас вже була точно така ж ситуація - в Криму і Севастополі, тому, на переконання Тимчука, дії влади мають бути аналогічними:

«1) Генеральна прокуратура зобов'язана почати кримінальне провадження за фактом порушення зазначеної статті КК.

2) Матеріали Генпрокуратури повинні бути передані в СБУ для проведення досудового розслідування.

3) Повинні бути встановлені всі особи, причетні до скоєння кримінального злочину. Це не тільки терористи і не тільки «кандидати». Але й ті, хто закликав до проведення виборів. Це стосується всіх членів «виборчих комісій», різноманітних агітаторів і т.д. Всі ці громадяни повинні чітко усвідомлювати, що стають злочинцями. Колоритна дама в кокошнику, що агітувала за Захарченко, повинна розуміти, що тепер на додаток до статусу «зірки YouTub'а" їй світить реальний тюремний термін до 5 років, як тільки вона опиниться на контрольованій українськими властями території.

4) Повинно бути чітко заявлено, що рішення «обраних» органів не створюють жодних юридичних наслідків».