Про це заявив керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк в інтерв'ю Громадському.

«Мав місце не прямий тиск щодо вказівки не розслідувати, мало місце створення перешкод, яке призвело до того, що низка справ упродовж понад 5 місяців не розслідувалися», - сказав Горбатюк.

За його словами, розслідування поновили після публікації New York Times матеріалу, в якому стверджували про «заморожування» ГПУ розслідування справи Манафорта.

«Потім були винесені доручення слідчим продовжувати розслідування. Це відбулось 5 травня. А з 20 листопада 2017 розслідування не відбувалося не зважаючи на наші скарги на рішення генпрокурора», – додав Горбатюк.

Раніше видання NYT опублікувало матеріал, у якому стверджувалося, що в Україні заморозили розслідування чотирьох справ, пов'язаних з колишнім головою виборчої кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом. 

У The New York Times пояснювали це тим, що українські чиновники побоюються образити Трампа і втратити фінансову підтримку США та поставки американської зброї.

Пізніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що інформація NYT про блокування розслідування справи Манафорта «повністю не відповідає дійсності».