Як повідомляє УНІАН, відповідний запит народного депутата зачитав на засіданні парламенту голова ВРУ Володимир Литвин.

У документі Андрій Портнов просить генпрокурора розслідувати «системні корупційні діяння та посадові злочини, вчинені міським головою Львова Андрієм Садовим».
 

Нардеп Андрій Портнов пояснив Вголосу підстави і мету свого запиту:

- Мова йде про безпрецедентні пропозиції Львівського міського голови разом з чиновниками Мінтрансу, які зловживаючи службовим становищем, перевищуючи надані владні повноваження, на безальтернативній, безтендерній основі визначили підрядників для використання державних коштів на реконструкцію Львівського аеропорту. Мова йде про мільйони доларів. Мова йде про те, що безконкурсні засади тягнуть за собою неконкурентність виконання робіт, витрачання бюджетних коштів, безконтрольність  за їх використанням та підривають наш інвестиційний клімат.

Чиновники повинні мати відповідальність за свої дії. Якщо закон передбачає проведення тендерів і визначення переможців на конкурсних засадах, то саме так і треба робити. А цей чиновник, Львівський міський голова, не тільки порушив вимоги закону. У нього ще вистачило розуму про це самому розповісти засобам масової інформації. Це фактично щиросердне зізнання.

Тому цей факт обов’язково буде на контролі. Я дуже сподіваюся, що він не стане підставою для того, щоб якимось чином загальмувати реконструкцію аеропорту. Я думаю, що уряд знайде механізми, яким чином швидко ситуацію поправити і вчасно вкластися по всім питанням, що стосуються підготовки до Євро-2012.  

Якщо генпрокуратура ніяк не відреагує, я буду ініціювати створення тимчасової слідчої комісії у парламенті.