Як повідомляє управління забезпечення зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, про це Віталій Ярема заявив сьогодні на брифінгу.

«Те, що зараз відбувається у центрі Києва і продовжує називати себе «майданом», є прямою дискредитацією справжнього Майдану Гідності. Я маю повне право це сказати, оскільки чотири місяці день в день, пліч-о-пліч провів на Хрещатику разом з тисячами інших українців. Майдан гідності став історією, яку хочуть заплямувати», – заявив Ярема.
Він наголосив, що безлад у центрі Києва час припинити, оскільки те, що зараз там відбувається, це «не Майдан, а його небезпечна підробка».

«Влада не має наміру далі миритися з подібним станом речей. Обличчям нової України не може бути збіговисько незрозумілого походження. «Дітям лейтенанта Шмідта» час вирушати з Києва. Терпіння українців закінчилось», – наголосив Ярема.

«Всі, хто відчуває себе справжнім патріотом, отримали можливість вступити до лав Національної гвардії або в іншій спосіб долучитися до роботи на благо країни. Ті, хто залишився сьогодні в наметах в центрі столиці, це не активісти, а утриманці на шиях українців», – наголосив він.

За дорученням Яреми, 1-го липня прокурор міста Києва направив голові Київської міської державної адміністрації подання щодо демонтажу наметів і барикад та розблокування руху транспорту. Також там вказано про численні порушення, як загрожують санітарному та епідеміологічному благополуччю населення. Однак київські посадовці досі нічого не зробили.

«Починаючи з кінця лютого на території Майдану Незалежності та прилеглих територіях і будівлях, які захоплено так званими представниками «Майдану», вчинено 158 злочинів. Серед них – 4 факти заподіяння громадянам тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, більше 14 розбійних нападів, 73 факти крадіжок, 18 випадків нанесення тілесних ушкоджень. Також зафіксовано багато фактів незаконного заволодіння транспортними засобами, шахрайства, виготовлення наркотиків, незаконного поводження зі зброєю. Досі у центрі міста залишаються захопленими 19 адміністративних об’єктів, більшість з яких належить українській державі. Залишаються заблокованими Національна музична академія, Головпоштамт, Міністерство аграрної політики, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Головне управління містобудування, Спілка архітекторів, Міжнародний центр культури і мистецтв, два поверхи готелю «Дніпро», 2-й корпус готелю «Козацький», «Жовтневий палац» та багато інших», – йдеться у повідомленні.

«Більше того. У самозваних майданівців починають входити в систему регулярні напади на журналістів. Хтось міг собі уявити щось подібне в часи справжнього Майдану? Звичайно ні. На журналістів нападають ті, кому є чого боятися», – наголосив Ярема.

Він також вказує, що «нормою для таке званих «майданівців» стало постійне вживання алкоголю». Також, за словами Яреми, «самозванці» займаються прямим рекетом і бандитизмом.
«Як гриби після дощу з’явились різноманітні «отаманчики», які не мають нічого спільного з представниками народної самооборони. Під прикриттям Майдану чиниться тиск на бізнес, під дулами пістолетів лобіюються призначення на державні посади, вимагаються гроші і матеріальні цінності. Робиться все, проти чого повстала Україна», – наголошує Ярема.

Генпрокурор наголосив, що він ініціює звернення до Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України з метою вжити невідкладних заходів для відновлення правопорядку у центрі Києва.

«Вимагаю негайного звільнення захоплених приміщень, оскільки в таких діях є склад злочину, покарання за який передбачений кримінальним кодексом України. В разі якщо вимога Генеральної прокуратури не буде виконана, особи причетні до правопорушення будуть затримані і притягненні до кримінальної відповідальності», – заявив Ярема.

Він також нагадав працівникам правоохоронних органів та Київської міської державної адміністрації, що їх бездіяльність та неспроможність виконувати визначені законодавством функціональні обов’язки провокують правопорушників до подальших злочинів.