Про це повідомляє Польське радіо

Водночас він нагадав, що НАТО надає Україні політичну та практичну допомогу, а деякі союзні країни також надають двосторонню допомогу. «Ця допомога полягає у підтримці України у реформуванні збройних сил та в підготовці до євроатлантичної інтеграції», - пояснив Столтенберґ.

За словами генсека НАТО, зараз Україні слід зосередити увагу на реформах, тоді як перспектива можливого вступу до Альянсу є справою майбутнього. Однак він підкреслив, що це питання лише між НАТО та Україною, і жодна інша сторона не може узурпувати право голосу в цьому питанні.

«Наше повідомлення таке: суверенне право кожної держави - вирішити, який шлях вона хоче обрати, в тому числі, як хотіла б захистити себе і до якого військового союзу належати. Росія тут нічого сказати не може. Ми не визнаємо ідею зон впливу, згідно з якою сильні країни мають право вирішувати, що їхні сусіди можуть чи не можуть зробити», - підсумував він.

У понеділок Єнс Столтенберґ візьме участь у засіданні весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО, яка відбувається у Варшаві, а також зустрінеться з президентом Анджеєм Дудою та міністром національної оборони Маріушем Блащаком.

Як писав «Вголос», до генсека Північноатлантичного альянсу Єнса Столтенберга надійшло офіційне звернення Угорщини про перегляд політики Альянсу що України.