Про це глава Альянсу сказав на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Норвегії Ерною Солберг у середу у Брюсселі, повідомляє «Укрінформ».

«Що ми бачимо упродовж останніх кількох місяців, так це російські збройні сили на східній Україні. Як я підкреслив, ми бачимо важке озброєння, і ми спостерігаємо його збільшення на східній Україні. Йдеться про таке озброєння, як танки, артилерію, броньовані машини, сучасні системи ППО. І ця російська військова присутність у формі військ і озброєння на східній Україні не сприяє досягненню мирного рішення на переговорах. Ось чому ми закликаємо Росію припинити підтримувати сепаратистів, вивести свої війська із східної України та дотримуватися мінських домовленостей», – наголосив генсек Альянсу.

Водночас, відповідаючи на уточнююче запитання, Столтенберг не назвав точних оцінок щодо нинішньої кількості російських військ в Україні.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко заявив, що зараз на Донбасі перебуває більше 9 тис. російських військових.