Організація Об'єднаних Націй (ООН) просить міжнародну спільному надати 825 мільйонів доларів США, аби врятувати населення Сомалі від посухи й голоду. Про це у вівторок, 7 березня, заявив генсек ООН Антоніу Гутерріш, передає DW з посиланням на Reuters. 

"Якщо ви хочете боротися з тероризмом, ми повинні звернутися до глибинних причин тероризму. Ми маємо принести мир і стабільність у такі країни, як Сомалі... Для багатих країн це найкращий спосіб захистити себе", - наголосив Гутерріш. За його підрахунками, ці гроші можуть допомоги 6,2 мільйона жителів Сомалі, що складає половину населення країни.

Як відомо, 28 лютого президент Сомалі Мохамед Фармаджо оголосив у країні надзвичайний стан через посуху. Від неї страждають 6,2 мільйона осіб. "Якщо у найближчі два місяці у нас не буде дощу, то це спровокує гуманітарну кризу, як було у 2011 році, коли ми втратили 260 тисяч людей", - переконаний президент країни. 

Раніше ООН заявляла про необхідність допомоги обсягом 4,4 мільярда доларів задля відвернення гуманітарної катастрофи в регіоні, до якого крім Сомалі входять також охоплені конфліктами Нігерія, Південний Судан та Ємен.