У заяві генсекретаря йдеться, що голосування 2 листопада у частині Донбасу, яку наразі контролюють сепаратисти, порушує Конституцію і законодавство України, передає «Радіо Свобода». 

Також, наголошує Пан Ґі Мун, ці «вибори» «серйозно підривають» «мінські домовленості».

Євросоюз закликав Росію використати свій вплив на сепаратистів і зробити все, щоб вибори у регіонах Донбасу, які наразі контролюють сепаратисти, були проведені за українським законодавством. Також ЄС висловив жаль через заяви міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, що Москва визнає результати сепаратистських виборів на сході України.

Сьогодні, 29 жовтня, голова представництва ЄС у Росії Вігаудас Ушацкас заявив, що заяви Москви про визнання сепаратистських виборів на Донбасі, ще більше погіршать відноси між Росією та Євросоюзом і це може «може спричинити наступні негативні наслідки».

США назвали ці «вибори» нелегальними.

Нагадаємо, президент Порошенко заявив, що псевдовибори на окупованих терористами територіях ставлять під загрозу весь мирний процес

Тим часом Москва планує визнавати «вибори», які організовують сепаратисти в Донецькій і Луганській областях України. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Офіційний Київ називає підтримку Росією голосування на Донбасі «деструктивною і провокаційною».

Одним з пунктів «мінського протоколу» від 5 вересня є забезпечення «проведення дострокових місцевих виборів згідно з законом України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей».

Згідно з цим законом, місцеві вибори в окремих районах Донбасу призначені на 7 грудня.

Сепаратисти ж планують провести свої «вибори» на частині території Донбасу, яку вони наразі контролюють, 2 листопада.