В українсько-американських навчаннях Sea Breeze у 2019 році планують узяти участь близько 30 кораблів, 30 літальних апаратів і понад 900 осіб особового складу підрозділів морської піхоти різних країн.

Як повідомили у прес-службі Генштабу ЗСУ, в Одесі проходить заключна конференція з планування українсько-американського навчання Sea Breeze 2019 за стандартами НАТО.

«Метою заходу є остаточне узгодження плану проведення маневрів, формату участі країн-учасниць і рекогностування місць проведення. Як передбачається, міжнародне навчання відбудеться в північно-західній частині Чорного моря, в Миколаївській та Одеській областях», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в конференції, окрім України, беруть участь 14 країн-партнерів Альянсу. Також до планування долучилися представники ВМС ЗС України, інших видів ЗС України та силових структур.

«Головною перевагою цьогорічного навчання буде масштабність та унікальний формат проведення маневрів, адже військовослужбовці українських ВМС спільно з партнерами виконуватимуть завдання за стандартами НАТО, де тільки це можливо — на морі, суходолі, у повітрі та під водою», — сказав перший заступник командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Нагадаємо, що у Чорне море вийшли понад 10 російських кораблів через навчання НАТО та України.

Нещодавно НАТО та Україна у Чорному морі почали розпочали навчання «Морський щит 19».