Про це повідомила співавтор проекту закону Ірина Геращенко у Facebook.

«Під дію законопроекту мають потрапити всі ті, хто незаконно утримувався в тюрмах ОРДЛО і РФ через військову агресію, що розпочалася з 20 лютого 14 року», - пояснила нардеп.

Законопроект визначає правовий статус незаконно утримуваних і певні соціальні гарантії для них. Зокрема, виплату разової грошової допомоги, яку має визначати Кабмін після звільнення людини (сума не буде фіксованою і залежатиме від можливостей бюджету). 

«Також пропонується ще раз законодавчо зафіксувати, що протягом перебування в полоні військовослужбовцям нараховується заробітна плата (ця норма працює і зараз, але буває багато скарг від родин заручників на бюрократичні перепони)», - уточнила Геращенко.

Серед інших соцгарантій для незаконно утримуваних – соціальне житло та інші види компенсацій, зокрема, від країни-агресора.

«Відразу зазначу, що певні норми законопроекту здаються мені нереалістичними, як то соціальне житло і інші види компенсацій, але на цьому наполягали інші автори спільного законопроекту. Тому, впевнена, до другого читання законопроект буде допрацьовано й позбавлено певного популізму», - пояснила Геращенко.

Крім того, за словами нардепа, держава посилить правовий захист заручників, допомогу в підготовці позовів задля притягнення причетних до катувань і незаконних утримань. 

«При цьому дезертири, інші особи, хто співпрацював з окупаційним режимом (якщо це встановлено спеціальними службами, військовою прокуратурою), не матимуть права на отримання соціальної разової виплати й інші соціальні гарантії», - уточнила Геращенко.