Услід за кадрами керівництво облдержадміністрації вирішило змінити символіку області. Зокрема, голова РОДА Василь Червоній бажає, аби депутати обласної ради дозволили перемалювати герб Рівненщини. Буцімто для того, щоб зробити прив’язку до Волині та повернутися до історичних коренів.

Між іншим, існуючий герб затверджений не так давно — лише п’ять років тому. З подачі пана Червонія геральдична комісія облдержадміністрації, склад якої за цей період практично не змінився, тепер вирішила внести правки в графічне зображення. На сучасному гербі поки що зображене Пересопницьке Євангеліє, шабля та перо, а зелений фон символізує Полісся. Втім, тільки нещодавно чиновники згадали — кольори у геральдиці не прив’язані до певних земель чи етнічних спільнот.

Тепер комісія розробила герб Рівненщини, основу котрого складає прямокутний щит, але заокруглений у нижній частині. Поле зробили червоного кольору, на якому розміщений білий лапчастий хрест. Як пояснив начальник обласного управління культури Петро Давидюк, червоне поле зі срібним лапчастим хрестом — давній символ Волинської землі. Сам хрест, який часто вживається у геральдиці, означає життя та приналежність до християнського світу, а червоний фон — хоробрість та мужність. За словами пана Давидюка, такий герб не перевантажений і наблизить Рівненщину до Волині.

Утім, прагнення нової влади люструвати герб на прапорі Рівненщини у деяких депутатів-членів бюджетної та економічної постійних комісій обласної ради викликало посмішки. Але вони дозволили винести це питання на затвердження сесії. Таким чином, 27 травня стане відомо, чи замінять посадові особи Рівненщини у своїх кабінетах старий прапор області, герб якого не влаштовує Василя Червонія.

„Особисто я проти старого герба нічого не маю, бо на ньому зображене Пересопницьке Євангеліє” – говорить заступник голови обласної ради Валентин Крока. „Однак нині окремі члени геральдичної комісії сказали, що слід повернутися до історії, бо Волинська земля має саме такий герб. Вони це питання вивчили детально, оскільки запросили науковців Краєзнавчого музею та представників обласної організації Спілки письменників України. Тому комісія дійшла висновку, що герб із лапчастим хрестом — символ Волині. До речі, його схвалили Василь Червоній та Роман Василишин” – стверджує Валентин Крока.

На мою думку Ярослава Маслія, новий герб примітивний, бо коли дивишся на герб князів Острозьких — відчувається приналежність до певної місцевості. Те, що на старому є шабля, — помилка, оскільки Рівненщина не позначилася в історії як козацький край. Нічого не маю проти книжки: Іван Федоров на Рівненщині дійсно займався книгодрукуванням. Герб для області слід розробити один раз, але для цього варто запросити професіоналів, а не вирішувати питання на місцевому рівні, вважає депутат Ярослав Маслій.  

Рівненська газета