Про це Ганна Герман заявила під час прес-конференції сьогодні, відповідаючи на запитання журналістів про те, що конкретно вона зробила, аби президент не ставив свого підпису під мовним законом, передає кореспондент Вголосу. 

«Я не розповідатиму цих деталей. Скажу вам одне: треба говорити по-українськи, думати по-українськи, писати по-український. Або по-російськи. Так, як хто бажає. Треба жити так, як ви жили до цього закону. Президент  пообіцяв дуже суттєві зміни до цього Закону. Знаючи, що президент завжди тримає своє слово, він сказав, що день, коли внесуть зміни до мовного Закону, буде днем об’єднання українського народу. Він сказав, що за зміни до цього Закону будуть голосувати усі фракції українського парламенту», – пояснила Ганна Герман. 

Крім того, вона розповіла про своє здивування, коли суспільство байдуже відреагувало на прийняття Закону Колесніченка-Ківалова. 

«Я говорила своїм друзям та соратником про те, що в українців, – у галичан, моїх землячків, забирали заводи, землі і вони мовчали. Але я казала, якщо хтось спробує забрати мову, вони цього не віддадуть. І коли біля українського дому вийшло 150 чоловік, я опустила очі з сорому. Я помилилася. Люди не вийшли», – сказала  Ганна Герман. 

Вона зазначила, що на прийняття мовного Закону відреагували тільки журналісти та еліта, а «людей це влаштовує». 

«Щоби щось захистити, щоб добиватися свого, треба мати силу. Як нема сили, нічого не буде. Так, Схід переконав правлячу партію в тому, що для них є важлива російська мова. Янукович ішов у президенти і його підтримували ті люди, які виступали за російську мову щонайменше, як регіональну. Вони давали йому цей наказ. Якби за нього голосувала Галичина і дала йому інший наказ, він був би зобов’язаний його виконувати, бо він виконує те, що обіцяє. Тому в даному випадку ми з вами можемо нарікати лише на себе, на те, що ми слабкі. Цей світ, не лише Україна, є жорсткий, і ньому перемагають сильні», – резюмувала радник президента. 

Як писав Вголос, Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про засади державної мовної політики» 8 серпня.