Girls "Album" (2009)

Незрозумілий інетний крик навколо банди Girls з Фріско, яка намагається мікшувати The Beach Boys з шугейзом та ще фіг зна з чим.

Нічого нового чи цікавого поміж того, що вже було у цьому році. Хіба що, рокабільно-ретроспективний стандарт з криками а-ля Suicide "Ghost Rider" ("Big Bad Mean Mother Fucker ") можна вважати рибкою 5-го рівня свіжості. Чи наведення мостів між психо-попом і шугейзом – це прорив у космос?

Стилізація валить під усе, що лежить під рукою. Бічбойзний пляжний розкалбасік з радісною хуйньою для дівчаток на пляжі, якого за останні роки було просто навалом (особливо у скандинавів). Розслаблений недо-гараж з сонцем, що світить прямо в очі. Вестернова красота катання на ровері під атмосферний інді-поп з 80-х. Галопуючий пост-панк. Обкурена маршированість психоделічними пейзажами та похуїстично-інфантильний вокал у хлопчика – також не еврика. Лоу-файно-клоунська міміка. Пережована декількома поколіннями вторинність.

На "Ghost Mouth" згадується трек My Morning Jacket "Two Halves" та заглючене купання в бризках червоного коня та срібного напівмісяця. На "Headache" – крунерський талант Річарда Хоулі зі стереотипними придиханнями і кінчаннями. Приблюзований рівайвл "Darling" – то вже парафія Джека Вайта.

Коли приходить шугейз, то він вливається в сльозоточиві баладки для тьолок, так потрібні останнім для романтики та усвідомлення, що не усе так погано під час місячних. І все це настільки затягнуто, як гандон на цирковому слоненятку ("Hellhole Ratrace").

Навколо чого тоді такий неприродній гвалт?

1. Lust For Life
2. Laura
3. Ghost Mouth
4. God Damned
5. Big Bad Mean Mother Fucker
6. Hellhole Ratrace
7. Headache
8. Summertime
9. Lauren Marie
10. Morning Light
11. Curls
12. Darling

Editors "In This Light and On This Evening" (2009)

Британці Editors після успішного альбому "An End Has a Start" (2007) на ниві пост-панк рівайвлу, якогось милого закинули свій фірмовий коник і почали ліпити горбокоників з сінті-попа (на хвилі моди, яка ніяк не може закінчитись).

Горбоконики мейкаються хуйові, якщо не написати гірше. Щоб, не співав Том Сміт на новому альбомі, усе це буде Depeche Mode. І лише на 2-му треці пробіжать тіні New Order, а на 5-му відбудеться якась незрозуміла спроба переповзання вокалу Яна Кьортіса у інтонації Тома Йорка.

Велике щастя, що уся ця занадна і однотипна сінті-фігня триває лише 43 хвилини. Треки виникають з пустоти і в тій ж чорній дірі й щезають. Депеші зашкалюють немилосердно. На хіт сезону висовується "Papillon", у якому для чужого до англійської мови вуха, відчувається словосполучення "йо-майо". В повний ступор заливається космічне сміття з найбільш стереотипним саундом клавішних та інколи перегруженими гітарками, які мають повідомляти про небезпеку польотів у вакуумі.

Епічна пафосність заливає усі щілини. Таракани бігають ілюмінаторами зорельота не в стані вибратись з зачаклованого кола навколишнього маразму і маніакальної занудності. Клінічний випадок новомодної імбіцильності.

1. In This Light and On This Evening
2. Bricks and Mortar
3. Papillon
4. You Don't Know Love
5. The Big Exit
6. The Boxer
7. Like Treasure
8. Eat Raw Meat = Blood Drool
9. Walk the Fleet Road

Air "Love 2" (2009)

Напевне, для когось культові французи Air з новою порцією вже традиційної лажі. Що було на "Pocket Symphony" (2007) так ніхто, здається й не зрозумів, але на "Love 2" – ще гірше.

Самоповтори валять своєю дикістю. Альбом дивує незвичайною аморфністю та безхребетністю. Це повне зеро в дискографії французів. Ті ж космічні заглюки і навіть, фортепіанний пафос, як в Джеймса Ласта ("Heaven's Light "). Трохи електрофанку. Трохи софт-джазу. Трохи автотюну. Присутні навіть барокові флейточки (невідомо для чого). Крапаль, наявно чогось свінгувального з ледве не впаданням в електроклеш.

Трохи вокальних дівчаток з боссановними голосочками, які муркають на вушко усю лірику про красу поцілунків під світанковим сонцем. Трохи інфантильних хлопчиків. Трохи натяків на Yellow Magic Orchestra.

Ще менше розуму і ще більше гітарних переборів. І ще більше інструментальної прострації та ерзацу повітря з французьких шкарпеток-стояків. Це також було, напевне, якесь НЛО.

1. Do the Joy
2. Love
3. So Light Is Her Footfall
4. Be a Bee
5. Missing the Light of the Day
6. Tropical Disease
7. Heaven's Light
8. Night Hunter
9. Sing Sang Sung
10. Eat My Beat
11. You Can Tell It to Everybody
12. African Velvet