Про це йшлося під час зустрічі голови Волинської облдержадміністрації з керівним складом ДП «Волиньвугілля», директорами волинських шахт та представниками профспілкових організацій.

Так, на шахтах №1 та №10 немає жодної заборгованості із заробітної плати чи за енергоносії. Проте проблемними залишаються шахти «Бужанська» та №9, які нині боргують гірникам найбільше.

Окрім того, «Бужанська» має проблеми з реалізацією видобутого раніше вугілля. На складах шахти є 31 тис. тонн вугілля, від реалізації якого можна отримати 15 млн грн прибутку. Ці кошти повністю забезпечать виплату заробітної плати, що становить понад 14 млн грн.

За словами голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, головною проблемою в цій ситуації є керівництво шахт і, зокрема, ДП «Волиньвугілля».

«Шукати шляхи реалізації вугілля повинні найперше керівники державного підприємства «Волиньвугілля». Не потрібно чекати фінансових ресурсів із Києва, щоб виплатити заборгованість із заробітної плати, коли на складах є така кількість вугілля», – сказав він.

Також, за словами голови облдержадміністрації, питання кадрових змін на підприємстві можливе, але тільки тоді, коли не буде результатів конкретної роботи до кінця лютого.

«Започаткуйте нову потижневу систему роботи на ДП «Волиньвугілля». Сформуйте план дій на місяць, щотижня звітуйте працівникам, що зроблено за тиждень, чи є якісь зрушення з відвантаженням вугілля та отриманням коштів на виплату заробітної плати. Якщо ж місячний план не буде реалізовано, тоді говоритимемо про зміну керівного складу ДП «Волиньвугілля», додав Володимир Гунчик.

Варто зазначити, що зараз загальна сума заборгованості перед усіма шахтами Волині становить понад 32 млн грн.