Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга, тому невизнання президентом Касим-Жомартом Токаєвим російської анексії Криму викликає серйозне занепокоєння.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МЗС України, в якому зазначається, що казахстанській стороні будуть зроблені відповідні демарші.

Повідомляється, що принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності та невтручання у внутрішні справи одна одної, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан.

Ці підвалини зафіксовані у підписаному ще в 1994 року Договорі про дружбу і співробітництво, і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалась.

Як писав “Вголос”, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що не вважає Крим анексованим Росією. На питання про те, чи був Казахстан наляканий війною та анексією Криму, Токаєв відповів, що не називає те, що сталося з Кримом, анексією.