Як заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, що будівництво газогону "Північного потоку-2" не завадять навіть санкції США.

Про це повідомляє DW.

"Цей проект не зірве вже ніхто. Санкції США можуть привести до виходу з нього західних компаній, у тому числі німецьких концернів. Це, однак, не призведе до згортання проекту. У такому у разі Росія реалізує його поодинці, і тоді вже ніхто не буде мати впливу на збереження транзиту газу через Україну", — сказав Маас.

Він вважає, що зараз за участю ЄС ведуться перемовини про збереження українського транзиту, але вони втратять сенс, якщо США введуть санкції, і росіяни самостійно добудують газогін.

Також раніше посол США Ричард Гренелл надіслав листа з погрозами накласти санкції на німецькі компанії, які будують "Північний потік-2". Маас у зв'язку з цим зазначив, що не його справа казати послам, що їм дозволено, однак додав, що "самі Сполучені Штати повинні вирішити, чи відповідає такий стиль профілювання інтересам США".

Нагадаємо, що проти "Північного потоку-2" активно виступають Україна, Польша, країни Балтії та США. Вони закликають владу Європейського Союзу заблокувати цей проект, заявляючи, що це "газова голка", яка збільшує залежність європейців від поставок енергоносіїв із РФ.

Україна у разі запуску двох ниток газогону загальною потужністю 55 млрд кубометрів на рік втратить 2-3 млрд доларів доходу від транзиту блакитного палива через свою ГТС, а це майже 3 % ВВП. Введення в експлуатацію "Північного потоку-2", вартість якого оцінюється в 9,5 млрд євро, запланували на кінець 2019 року.