Про це заявив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер, повідомляється на сайті уряду.

Україна не може досягти прогресу у процесі вступу до ЄС і НАТО зі своєї вини, Угорщина не має до цього ніякого стосунку, сказав він.

Менцер зазначив, що, незважаючи на «відвертий напад на угорську громаду», Угорщина продовжує дотримуватися «справедливого» підходу до України, і ось нещодавно вона пожертвувала кілька тонн хлору для Закарпатської області для забезпечення безперебійних поставок питної води.

«Ми очікуємо, що Україна поверне національним меншинам права, яких вона позбавила, і покладе кінець їхньому безправному статусу», - зазначив міністр.

«Не Угорщина здійснила недружні заходи проти України, а навпаки. Не в Угорщині, а в Україні прийняли закон про освіту, який перешкоджає освіті національних меншин рідною мовою. В Україні вже існуючі, отримані права меншин перебувають під загрозою. Це означає, що Україна йде проти своїх міжнародних зобов'язань, а також Угоди про асоціацію Україна-ЄС та програми підготовки України до вступу в НАТО», - йдеться у повідомленні на сайті угорського уряду.

Нагадаємо, що сьогодні уряд Угорщини вирішив створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

У відповідь на це МЗС України вручило Тимчасовому повіреному у справах Угорщини в Україні ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень.