Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав неприйнятним закон про мову, який Верховна рада прийняла у четвер, 25 квітня.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на портал Hirado.

Сійярто наголосив, що український закон про мову порушує права угорської меншини і відображає бачення Президента Петра Порошенка, який, за словами угорського міністра, просував антиугорську політику.

“Однак українські виборці переважною більшістю вибрали іншого Президента, Володимира Зеленського, і покінчили з ерою Порошенка” – сказав Сійярто.

“Ми сподіваємося, що на основі взаємної поваги і бажання знайти рішення ми зможемо прояснити ситуацію з законами, що зачіпають права угорської громади, з новим, обраним переважною більшістю Президентом”, – заявив міністр.

За його словами, перші заяви обраного  українського Президента дають привід для надії.

“Наша мета повернути дружбу між Угорщиною і Україною , і результати останніх  президентських виборів в Україні дають нам деяку надію”, – сказав Петер Сійярто.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України ухвалила Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Нагадаємо, закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” містить рекомендації Венеціанської комісії щодо врахування інтересів національних меншин відповідно до міжнародних зобов’язань України.

Як відомо, Угорщина також незадоволена ухваленим законом про освіту і звинуватила Україну в недотриманні прав меншин та оголосила про блокаду європейських та євроатлантичних прагнень України.

Як писав “Вголос”, Зеленський зреагував на ухвалення закону про мову.