Таку думку висловив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук у Слові до тих, хто не наважується діяти згідно з волею сумління.

Блаженніший Святослав нагадав, що кожного разу, як Україна готується до чергових виборів, Українська Греко-Католицька Церква нагадує своїм вірним, а також людям доброї волі про три важливі речі: вибори – це Божий дар, який ми зобов’язані шанувати шляхом активної в них участі; слід голосувати за тих кандидатів, котрі своєю діяльністю найбільше довели, що дбають про загальне благо; кожен виборець має моральний обов’язок голосувати чесно, тобто згідно з волею власного сумління.

Водночас Предстоятель УГКЦ наголосив, що очевидним став факт: що дужче недобросовісні політики маніпулюють процесом виборів, то більше заклик Церкви голосувати чесно повисає в повітрі. Навіть усвідомлюючи незаконність і аморальність маніпуляцій, багато людей визнають за краще підкоритися владному тискові чи піддатися примітивному підкупу.

Глава УГКЦ вважає, що головною причиною таких дій людей є страх. Він розповідає про три «розв’язки» ситуації із страхом людей на виборах.

«Перший із можливих розв’язків, до якого може вдатися людина: дати себе зламати і слухняно виконувати те, що від неї вимагають. Як вона після цього почувається – залежить від уразливості її серця. Комусь вдається приглушити голос свого сумління, але здебільшого прості люди терплять від такого насилля і відчувають тягар гріха», – йдеться у Слові.

Крім тих, хто голосує так, як йому диктують, є ще люди, які готові «махнути на все рукою і не йти голосувати». У такому разі людина начебто й не вчинила нічого проти своєї совісті, але діяла проти власного сумління.

Третій варіант поведінки українців на виборах – це не дати себе зламати, голосувати згідно зі своїми переконаннями, хоч якими вони є. Така поведінка вимагає духовної сили, відваги та усвідомлення власної людської гідності.

«Утім, часом виявити героїзм психологічно легше, коли ворог є видимим, а небезпека – прогнозована. Виявити ж героїзм перед авторитарною владою складніше, бо ворог не персоніфікований, а небезпека – розмита. Тут людину лякає радше уявлення про те, що може з нею статися. Пасивність і громадянське дезертирство в цьому разі видаються більш безпечними, ніж активний спротив. Чи є ліки від такого страху? Невже він стане фатумом нашої історії, який перекреслить майбутнє наше і наших дітей?», – наголошує Блаженніший.

На його думку, «найперший лік від цього липкого почуття – міжлюдська солідарність, адже страх живиться тим, що людина почувається самотньою».

Ще один спосіб подолати страх – почути голос людського сумління. Глава УГКЦ наголошує, що «в людини, яка поклала свою надію на Господа, страх перед владою чи іншою земною загрозою поступається місцем визвольному страхові Божому».

Для того, аби позбутися страху та «відчути спасенну руку Бога на своєму плечі», Блаженніший закликав українців згадати Молитву за справедливі й морально чисті вибори.