Таку думку висловив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), інформує Департамент інформації УГКЦ.

На думку Блаженнішого, в іншому випадку люстрація може перетворитися на інструмент безоглядного приниження людини.

«Сьогодні дуже багато говорять, вживаючи слово «люстрація». Я з великою тривогою спостерігаю, як дискутується ця тема в суспільстві. На жаль, є тенденція люстрацію перетворити на банальне зведення рахунків», – зазначив Предстоятель Церкви.

На переконання Глави УГКЦ, у питанні люстрації своє слово повинні б сказати Церкви.

«Ми сьогодні роздумуємо і працюємо над тим, щоб запропонувати моральні засади для вироблення закону про люстрацію», − сказав Блаженніший Святослав.

Він вважає, що нам потрібно вивчити досвід інших країн, зокрема Польщі.

«Ми чітко бачимо, що той спосіб, як Польща проводила люстрацію, не був цілком добрим, там було допущено багато помилок, які ми можемо врахувати. Ми можемо справді створити певні правила, які б, з одного боку, захищали гідність людської особи, а з іншого − допомогли б будувати політичне суспільство на чесності, прозорості й відкритості, не перетворюючи очищення на безоглядне стихійне «полювання на відьом», − зауважив Глава Церкви.

Як писав Вголос, народні депутати від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» внесли на розгляд Верховної Ради законопроект «Про проведення люстрації в Україні».