Глави християнських церков в Україні звернулися до діючого президента Леоніда Кучми, як до гаранта Конституції, із закликом притягнути до відповідальності посадовців, які несуть вину за фальсифікацію виборів, а також тих, хто снує плани розколу країни.
Про це йдеться у відкритому листі до чинного президента Леоніда Кучми.
„Президент повинен притягнути до відповідальності тих посадовців, які несуть вину за фальсифікацію виборів шляхом зловживання владою, а також тих, хто снує плани розколу країни”, ― сказано у листі.
Глави християнських церков в Україні закликають президента вдатися до таких дій заради відновлення порушених прав громадян.
„Люди виправдано очікують від Вас прийняття доленосних рішень, що може зробити лише Президент – гарант Конституції України. Зволікання з прийняттям рішень, яких вимагає сьогодні ця Конституція, сприймається людьми як частина свідомо задуманого плану, спрямованого проти інтересів українського народу. У Вашій силі розвіяти цю недовіру й утвердити верховенство права навіть у тому випадку, якщо це змусить Вас піти на деякі особисті жертви” ― сказано у листі.
Під зверненням до Леоніда Кучми підписались Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Верховний архиєпископ УГКЦ Любомир, голова Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів Григорій Комендант, Єпископ церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко, заступник голови конференції римсько-католицьких єпископів України Маркіян Трофим’як, старший єпископ Української християнської євангельської церкви Леонід Падун.