На думку дослідників, зростання температури призведе до поширення низки захворювань і збільшення кількості «кліматичних біженців», повідомляє Naked Science.

Дослідники встановили, що в період між 2000 і 2016 роками кількість людей, що піддаються впливу високих температур, значно зросла. Серед них на 125 мільйонів побільшало літніх людей: для їхнього здоров'я спека становить особливу небезпеку.

Також у світі стало більше жертв голоду, викликаного кліматичними причинами. Цей показник вимірюють у 30 країнах, де харчування населення значною мірою залежить від місцевих продуктів. У 1990 році в цих країнах недостатньо харчування отримували 398 мільйонів осіб, у 2016-му це число зросло до 422 мільйонів. Показники збільшуються не тільки через зміни клімату, але й через зростання населення Землі та поступового старіння населення.

Ростуть області поширення багатьох трансмісивних захворювань. Ці хвороби передаються за участю організмів-переносників (комах чи кліщів). Наприклад, ймовірність поширення «костоломної лихоманки» денге з початку 1950-х збільшилася на 9,4%. Цей показник зростає, оскільки через потепління збільшується ареал переносників хвороби, комарів Aedes aegypti.

За оцінками вчених, до кінця століття понад мільярд людей можуть стати «кліматичними біженцями». Уже зараз жителі деяких регіонів змушені переїжджати через постійні дощі або зростання середніх температур. Ці зміни відображаються, наприклад, на фермерах – зміни погоди безпосередньо позначаються на їхніх доходах.

 

«Вголос»