Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтримав Декларацію Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Ж.Борреля щодо заклику Генерального секретаря ООН до негайного глобального припинення вогню.

Заява очільника закордонного відомства України оприлюднена на сайті МЗС.

«Україна вже позитивно відгукнулася на відповідні мирні ініціативи Генерального секретаря ООН. Сьогодні я хочу привітати позицію Європейського Союзу з цього приводу. Спільно з європейськими партнерами Україна виступає за світову солідарність і міжнародну співпрацю, спрямовану на боротьбу з пандемією коронавірусної хвороби та допомогу найбільш уразливим верствам населення, зокрема у зонах збройних конфліктів», – йдеться в повідомленні.

Україна також поділяє вимоги щодо негайного припинення вогню, встановлення глобального перемир’я і консолідації зусиль задля мирного врегулювання конфліктів.

Зазначається, що санкційні режими не є перешкодою для надання гуманітарної допомоги і медичних послуг цивільному населенню у зонах конфліктів. Україна, яка є об’єктом триваючої збройної агресії РФ, повністю віддана взятим на себе зобов’язанням відповідно до Мінських домовленостей щодо припинення вогню на Донбасі.

«Водночас, попри численні рішення у рамках Нормандського формату і Тристоронньої контактної групи щодо встановлення сталого перемир’я з боку тимчасово окупованих РФ територій Донецької і Луганської областей, тривають щоденні обстріли позицій Збройних сил України», – інформують у міністерстві.

Крім цього, підконтрольними РФ незаконними збройними формуваннями у порушення Мінських домовленостей здійснюється цілковите блокування доступу на тимчасово окупований Донбас представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та Міжнародного Комітету Червоного Христа.

Це унеможливлює об’єктивне вивчення ситуації з поширенням коронавірусної пандемії на непідконтрольній Уряду України території та блокує надання гуманітарної допомоги постраждалому місцевому населенню.

«Вимагаємо від РФ дослухатися до заклику Генерального секретаря ООН і позиції ЄС, забезпечивши негайне припинення вогню на Донбасі та безперешкодний доступ на тимчасово окуповану територію України представників СММ ОБСЄ та міжнародних гуманітарних організацій», – наголошують у МЗС.

Як відомо, Україна заблокувала в ООН проєкт російської резолюції, який під виглядом “декларації про солідарність” у протидії Covid-19 містив вимогу про скасування міжнародних санкцій.