В Євросоюзі повідомили, що мають намір детально вивчити рішення КСУ щодо резонансного скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс під час свого виступу в Києві, повідомляє "Європейська правда".

"Ми стурбовані вчорашнім рішенням Конституційного суду щодо статті про незаконне збагачення. Звісно, нам потрібно детальніше розглянути це рішення. Воно має бути оцінене на основі правової презумпції, тобто особа, котра набула певні активи, має бути спроможна довести походження своїх активів, — сказав він. — Це міжнародний принцип, і ми маємо подивитися на мотиви Конституційного суду і на те, який вплив це матиме на ефективність боротьби з корупцією".

Як писав “Вголос”, Конституційний суд скасував статтю про незаконне збагачення чиновників.

Також оприлюднили імена всіх нардепів, котрі вимагали скасувати статтю за незаконне збагачення.

Крім цього, повідомлялось, що скасування Конституційним судом статті Кримінального кодексу України про незаконне збагачення становить ризик для безвізового режиму між Україною й Європейським Союзом.

27 лютого КС оприлюднив рішення про скасування статті про незаконне збагачення.

У НАБУ розкритикували це рішення та повідомили, що усі справи про незаконне збагачення тепер доведеться закрити.

Журналісти також проаналізували декларації народних депутатів, які домоглися скасування відповідальності за незаконне збагачення. Виявилось, що у них є що приховувати.

Також “Вголос” повідомляв, що на парковці парламенту засвітився розкішний спорткар Lexus LC500h вартістю 2,5 млн дол. Його власником виявився заступник керуючого справами апарату Верховної Ради Едуард Денисов.