Про це повідомила прес-служба Львівської облради.

Сергій Кіт зазначив, що Львівська обласна рада працює над забезпеченням зворотного зв’язку для учасників конкурсу мікропроектів. Так, у структурі офіційного веб-сайту обласної ради працюватиме інтегрована сторінка, на якій буде розміщено необхідну інформацію. Також там буде створено платформу для публічного надання та отримання відповідей на запитання щодо організації конкурсу.

«Для того, щоби скористатися такою послугою, необхідно як мінімум мати доступ до мережі Інтернет. Відзначу, що в листопаді 2013 року обласна рада провела опитування місцевих рад щодо їх доступу до мережі Інтернет. Була отримана вражаюча інформація – близько 40% місцевих рад не мають доступу до Інтернету! Більше того, вже з наступного року нам варто буде переходити на подання заявок в електронній формі. Тому голови районних рад вже нині повинні звернути увагу на електронну готовність місцевих рад, які мають відповідати сучасним вимогам», – наголосив начальник управління економічної політики Львівської обласної ради.

Окрім того, Сергій Кіт озвучив перед представниками територіальних громад Львівської області більш детальну інформацію про реалізацію програм та проектів місцевого розвитку, зокрема, – про обласний конкурс мікропроектів на 2015 рік.

За словами начальника управління, програма проведення обласного конкурсу – це перша обласна цільова програма, затверджена обласною радою, яка реалізується на засадах конкурсу. Тому до неї прикута особлива увага.

«Зважаючи на проблеми фінансування, виникли певні труднощі з реалізацією проектів, які стали переможців конкурсу у 2013 році. Попри те, варто нагадати, що за результатами конкурсу були скеровані кошти на реалізацію 131 мікропроекту. Кредиторська заборгованість з обласного бюджету станом на 1 січня 2014 року становила 3,4 млн грн по 95 мікропроектах. Станом на 24 квітня 2014 року казначейська заборгованість за рахунок коштів обласного бюджету по мікропроектах склала 3 млн 210 тис. грн.

Саме тому обговорювалося питання щодо того, щоб не проводити обласний конкурс до погашення кредиторської заборгованості. Таке рішення також підтримали на засіданні Обласної асоціації місцевих рад. Слід зазначити, що станом на 1 вересня 2014 року казначейська заборгованість становила майже 127 тис. грн», – сказав Сергій Кіт.

Іншим важливим питанням щодо реалізації Програми, яке порушив у своєму виступі представник обласної ради, стало питання змін до Програми. Відповідні пропозиції прозвучали після оголошення переможців обласного конкурсу. Тому Львівською обласною радою було скеровано листи на адресу голів районних рад, міських голів міст обласного значення, голів постійних комісій, голів депутатських фракцій, на обласну державну адміністрацію з проханням надати пропозиції змін до Програми в частині проведення обласного конкурсу мікропроектів.

«На жаль до обласної ради надійшли пропозиції лише від двох місцевих рад і вони були враховані. Серед них – Жидачівська районна рада (щодо необхідності проведення фінансової експертизи та щодо оприлюднення рейтингу) і Трускавецька міська рада (щодо проведення конкурсу до формування бюджету).

На виконання доручення голови Львівської обласної ради Петра Колодія відповідні зміни були напрацьовані та підтримані на сесії обласної ради», – наголосив управлінець.

Оскільки казначейську заборгованість погашено і зміни внесено, то конкурс було оголошено 1 жовтня. До 14 листопада буде відбуватися прийом заявок за трьома пріоритетами: Народні доми; енергозбереження в освітній галузі; інші (освітлення, благоустрій територій, тощо).