Голодування вчителів під стінами Львівського обласного штабу Віктора Януковича є політичною акцією, спрямованою на дискредитацію кандидата в президенти Віктора Януковича, — заявив сьогодні на брифінгу керівник штабу Януковича Олексій Радзієвський.
Олексій Радзієвський розповів, що декілька тижнів тому вчителі провели пікетування штабу і висунули ряд вимог. Завдяки Львівському обласному штабу Януковича, за його словами, закон про визнання боргу по 57 ст. державним боргом був підписаний президентом України. На думку Олексія Радзієвського, вимоги вчителів повністю виконані. „Немає сьогодні в освітян економічних претензій до уряду”, — наголосив він.
За словами Олексія Радзієвського ці борги почали накопичуватися ще з 1996 року, а у 2000 році уряд Віктора Ющенка призупинив виплату компенсацій по 57 ст. для освітян. „Уряд Януковича погашає десятилітні борги, які накопилися перед освітянами”, — зазначив він.
Як повідомляло агентство, сьогодні 10 вчителів Львова розбили намети під стінами виборчого штабу Януковича і оголосили голодування з вимогою від прем’єр-міністра України зобов’язати виконавчі служби виконати рішення судів щодо виплати вчителям заборгованостей за ст. 57 закону про освіту.
Сьогодні зранку міський суд Галицького району Львова заборонив вчителям розбивати намети під стінами штабу, мотивуючи тим, що це буде заважити громадському спокою, а також перешкоджати виборчому процесу.
Загалом суди Львова прийняли рішень на користь вчителів на загальну суму 17 млн. грн., з яких 5 млн. грн. вже виплачено. Отож залишилися 12 млн. грн.
З позовом до суду про заборону акції звернувся міський голова Львова Любомир Буняк.