У польських селах, на сході країни, де колись проживали українці, місцеві активісти і представники інтелігенції виступили проти знищення українських кладовищ з нагоди Дня всіх святих.

Про це повідомляє "Наше слово".

В акціях взяли участь кілька десятків небайдужих. Усі вони закликали не руйнувати українські місця пам'яті і виступали проти агресії у бік українців.

На захід запросили українську діаспору в Польщі та жителів України, вихідців з Любачівщини і Надсяння, а також греко-католицького і римокатолицького священиків.

Польські активісти повідомляють, що виразний прояв агресії до українців у Польщі почався у 2014 році, в той самий час, коли почалась російська агресія в Криму та на Донбасі. Тоді в Польщі понівечили багато українських об’єктів, хрестів, пам’ятників, могил.

Також зазначається, що попри всі вимоги виправити ситуацію, польська влада не вжила жодних заходів. Замість цього, деякі можновладці та державні чиновники вирішили зміцнити свою політичну позицію, намагаючись залякати українську меншину. У ганебній кампанії вони не цуралися публічного цькування активістів української спільноти, наклепів та маніпулювання історичними фактами.

Нагадаємо, Польська автокефальна православна церква звернулась до патріарха Константинопольського Варфоломія із заявою про невизнання Православної церкви України.